قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر

بیوگرافی مجید واشقانی + تصاویر جدید مجید واشقانی

بیوگرافی مجید واشقانی + تصاویر جدید مجید واشقانی

زندگینامه مجید واشقانی

مجید واشقانی متولد ۶ خرداد۱۳۵۹ در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی متالورژی است، علاقه زیادی به بازی در ژانر کمدی دارد. مجید واشقانی بازیگری را از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸ با حضور در کلاس های آزاد بازیگری امین تارخ شروع کرد سپس از همین کلاس ها وارد بازار کار حرفه ای شد.

مخالفت پدر نظامی با بازیگری

راستش این است که پدر و مادرم، آن اوایل تصور و شناخت روشنی از بازیگری نداشتند پدرم ارتشی نیروی هوایی بود و دنیای بازیگری با دنیایی که پدرم در آن بود خیلی تفاوت داشت  با این تفاسیر او همیشه حمایت می کرد.

مادرش خانه دار و تنها خواهرش مربی ورزش است.

عشق بازیگری

برای اولین با وقتی عاشق سینما شدم که فیلم بهشت پنهان ساخته آقای قدکچیان را در سینما دیدم و شیفته بازی آقای ابوالفضل پور‌عرب شدم.

کلاس بازیگری

مجید واشقانی بازیگری را از سال 1377 تا 1378 با حضور در کلاس های آزاد بازیگری امین تارخ شروع کرد سپس از همین کلاس ها وارد بازار کار حرفه ای شد.

با پوریا پورسرخ در دوره های تکمیلی بازیگری در سال 80 هم کلاسی بود.

شهرت مجید واشقانی

با سریال مسیر انحرافی در سال 1390 چهره اش شناخته شد و بعد در مجموعه مختلف زیر هشت، هوش سیا، ماتادور در نقش های پلیسی به شهرت رسید.

ازدواج و همسر مجید واشقانی

مجید واشقانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، عکس بالا در سایت های مختلفی با عنوان همسر وی منتشر شده که واقعیت ندارد.

عاشقی و ویژگی همسرم

ولی ۱۵ سال پیش در اتوبوس در مسیر تهران به شمال عاشق شدم که همونجا هم تموم شد، دوست دارم همسر آیندم مثل خودم تلخ و جذاب باشد.

کتابخوانی و روانشناسی

کتاب خواندن را خیلی دوست دارم. به خصوص کتاب های تخصصی سینما. از آنجایی که سینما را به شکل آکادمیک نخواندم دوست دارم در این زمینه زیاد مطالعه کنم.

کتاب هایی با موضوع روانشناسی را هم دوست دارم جالب است که من همیشه دوست داشتم یک روانشناس شوم ولی حالا که بازیگر شدم زمانی را برای مطالعه در این رشته می گذارم.

طرفدار برنامه 90 عادل فردوسی پور

در بین برنامه های تلویزیونی،‌ بیننده پرو پاقرص برنامه نود» هستم به نظرم این برنامه شاخ برنامه های تلویزیون است و هنوز برنامه ای روی دست آن نیامده است، او طرفدار استلال تهران است.

موسیقی مورد علاقه

همه نوع موسیقی گوش می دهم بستگی به حالم دارد ولی همیشه موسیقی گوش می دهم و موسیقی در زندگی روزمره ام نقش مهمی دارد تمام آلبوم هایی را هم که به بازار می آید تهیه می کنم.

خواننده و بازیگر مورد علاقه مجید واشقانی

رضا عطاران را خیلی دوست دارم، کارهایش را هم خیلی دوست دارم. هم بازی اش را و هم آثاری که کارگردانی می کند، در بین خواننده های مطرح در ایران  به آهنگ های احسان خواجه امیری و محمد علیزاده علاقه دارم.

فیلم شناسی مجید واشقانی

سریال ها

سریال سارق روح

۱۳۹۶ آنام جواد افشار
۱۳۹۶ شبکه احمد معظمی
۱۳۹۶ زیر پای مادر بهرنگ توفیقی
۱۳۹۵ دیوار شیشه ای راما قویدل
آمین منوچهر هادی
۱۳۹۴ میکائیل سیروس مقدم
۱۳۹۳ انقلاب زیبا بهرنگ توفیقی
۱۳۹۲ ماتادور فرهاد نجفی
۱۳۷۹ کمین مسعود کرامتی
مرز آفتاب
هشدار پلیس
۱۳۸۹ زیر هشت سیروس مقدم
۱۳۸۹ هوش سیاه ۲ مسعود آب پرور
۱۳۹۰ پایتخت ۱ سیروس مقدم
۱۳۹۱ مسیر انحرافی بهرنگ توفیقی

سینمایی

۱۳۹۳ هاری امیراحمد انصاری
۱۳۸۸ ناسپاس حسن هدایت
۱۳۸۴ جنایت و جنحه حمیدرضا محسنی
۱۳۷۹ شور عشق نادر مقدس

فیلم های تلویزیونی

نیش عقرب
انتقام
زیر گنبد کلیسا
دست بازنده ها

عکس های مجید واشقانی

گفتگو و مصاحبه با مجید واشقانی 

برای چندمین بار است که نقش پلیس را بازی می‌کنید؟

سومین بار. هفت سریال کار کرده‌ام که سه مجموعه آن پلیسی بوده است؛ ماتادور، انقلاب زیبا و میکائیل. شاید این تعداد به نسبت کل کارهایم زیاد باشد. بخشی از این انتخاب‌ها اتفاقی است، اما هر کدام هم دلیل خاص خودش را داشته. در ماتادور برای اولین بار نقش پلیس را بازی کردم آن هم در کنار بازیگران مطرحی همچون پولاد کیمیایی و سام درخشانی. کارگردان که داستان سریال را برایم تعریف کرد، جذاب به نظر ‌آمد.

نقش پلیس سریال ماتادور تمام ویژگی‌های لازم برای جذب و ترغیب یک بازیگر برای ایفای آن را داشت. با بهرنگ توفیقی، کارگردان سریال انقلاب زیبا دوست بودم و دوست داشتم با تهیه‌کننده‌ای مانند رامین عباسی‌زاده هم کار کنم. دیدم که این یک پلیس متفاوت است با آنی که در ماتادور بازی کرده بودم. حضور سعید نعمت‌الله و سیروس مقدم در هر اثر باعث می‌شود که نتوانی به پیشنهادشان «نه» بگویی، به همین دلیل پلیس سریال میکائیل هم شدم. اگر این انتقاد بر من وارد شود که واشقانی دارد خودش را تکرار می‌کند، از اساس نمی‌پذیرم. اصولا تعریفم از تکرار این نیست که مثلا یک بازیگر اگر چهار بار نقش پلیس را بازی کند، خودش را تکرار کرده است.

تفاوت پلیس سریال میکائیل با دیگر پلیس‌هایی که بازی کرده بودید، در چه بود؟

من سه بار پلیس شدم. پلیس ماتادور عملیاتی بود و کارشناس سایبر و درگیر مسائل امنیتی هم می‌شد. پلیس انقلاب زیبا اما یک کارآگاه اداره آگاهی در دایره قتل بود که درگیر یک پرونده می‌شد. پلیس میکائیل اما در کلانتری فعالیت دارد که با یک‌سری اتفاقات و جرایم منطقه‌ای دست و پنجه نرم می‌کند. این سه پلیس چه از منظر تعریف سازمانی و چه از لحاظ شخصیتی تعاریف متفاوتی دارند. فقط اسم‌شان پلیس است، اما هر کدام به لحاظ موقعیت جغرافیایی، تعریف شخصیتی و چالش‌های در پیش‌رو تفاوت‌های اساسی دارند. نگاهی کارشناسانه و منصفانه به این سه پلیس نشان خواهد داد که من هریک را متفاوت بازی کرده‌ام.

چگونه شد که پلیس سریال سیروس مقدم شدید؟

تازه سریال انقلاب زیبا پخش شده بود که پیشنهاد میکائیل از راه رسید. همزمان یک پیشنهاد دیگر هم داشتم. همان روزی که برای میکائیل قرارداد بستم، قرار بود برای آن سریال هم مذاکره کنم، اما تصمیم گرفتم که با مقدم و نعمت‌الله همکاری کنم. طی گفت‌وگویی که با نعمت‌الله داشتیم، او گفت که پلیس میکائیل با پلیس‌های قبلی تفاوت‌های اساسی دارد. از آن گذشته پیش از این هم دو مرتبه با سیروس مقدم همکاری کرده بودم و به کارش اعتقاد داشتم.

ژانر دلخواه و مورد علاقه خودتان؟

کمدی را واقعا دوست دارم.

تا به امروز تجربه‌اش هم کرده‌اید؟

بله، سریال «مسیر انحرافی».

همان سریال که کار بازیگری‌تان را هم با آن آغاز کردید؟

بله.

دوست دارید بیشتر چه نقش‌هایی به شما پیشنهاد شود؟

حضور یک‌سری از تهیه‌کنندگان، کارگردانان و بازیگران باعث می‌شود که یک اثر پربیننده شود. مردم ما خیلی خوب این آدم‌ها را می‌شناسند. پس در وهله اول، بازیگر باید از طرف یک کارگردان خوب و عواملی حرفه‌ای به همکاری دعوت شود. یک نویسنده یا کارگردان می‌تواند روی همه شخصیت‌ها اثر بگذارد، اما این‌که من دوست دارم چه نقش‌هایی را بازی کنم، بحث دیگری است. نمی‌خواهم مساله طول و عرض یک نقش را پیش بکشم، به نظرم شعاری به نظر می‌رسد. از میان شخصیت‌های اصلی یک فیلم یا سریال بعضی می‌توانند باخاصیت باشند و برخی دیگر نه. اگر قرار است نقش منفی هم بازی کنم، نوع منفی بودنش برایم مهم است. من در سریال «هوش سیاه» نقش منفی داشتم، الان هم در سریال «آمین» نقش منفی بازی می‌کنم، اما نقش منفی‌ای‌ بازی می‌کنم که برای مردم دوست‌داشتنی باشد.

برنامه‌تان برای آینده چیست؟

درست بعد از میکائیل، آمین را کار کردم. این سریال هم پلیسی است، اما من نقش متفاوتی دارم. نقش خوبی است و خیلی دوستش دارم. از آن منفی‌هایی است که وقتی بازی‌اش می‌کردم واقعا لذت می‌بردم و مطمئن هستم که بیننده هم لذت خواهد برد.

‌حضور و فعالیت در سینما چه جایگاهی در آینده کاری شما دارد؟

سینما یا تلویزیون فرقی ندارد. من در تعداد زیادی تله‌فیلم و سریال کار کرده‌ام که در میان آنها هم کار خوب هست و هم بد، ولی این‌که مثلا باید و حتما وارد سینما شوم، خیلی دغدغه‌ام نیست؛ یعنی عجله‌ای برای ستاره شدن ندارم، ولی عجله دارم که خودم را به عنوان یک بازیگر تثبیت کنم. این‌که بگویند مجید واشقانی بازیگر خوبی است، برایم خیلی مهم‌تر به نظر می‌رسد.

نگران نیستید که در نقش پلیس کلیشه شوید؟

نه، اگر صد بار دیگر نقش پلیس را بازی کنم، متفاوت خواهد بود.

مجید واشقانی و پوریا پورسرخ

مطالب مرتبط:

بیوگرافی علیرضا جلالی تبار + عکس های اینستاگرام علیرضا جلالی تبار

بیوگرافی کامل سروش رفیعی + عکس های اینستاگرام سروش رفیعی

بیوگرافی لادن طباطبایی و همسرش + عکس و جزئیات طلاق

بیوگرافی فائزه علوی + عکس های اینستاگرام فائزه علوی

بیوگرافی گلاره جباری مجری زن | عکس های اینستاگرام گلاره جباری

عکس های اینستاگرام فرانک یوسفی مجری زن در پیج شخصی

بیوگرافی الهه رضایی مجری زن + عکس های شخصی الهه رضایی

بیوگرافی زهره وکیلی مجری زن + عکس های جدید زهره وکیلی

بیوگرافی صبا راد و ماجرای طلاق و ازدواج مجدد با مانی رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *