قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر

انفجار مواد محترقه در اردبیل جان هفت نفر را گرفت+اسامی

انفجار مواد محترقه در اردبیل جان هفت نفر را گرفت+علت ماجرا

انفجار مواد محترقه در اردبیل جان هفت نفر را گرفت+علت ماجرا
انفجار مواد محترقه در اردبیل جان هفت نفر را گرفت+علت ماجرا

هفت نفر بر اثر انفجار مواد محترقه دست‌ساز در اردبیل جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری قوه قضائیه ایران (میزان) این انفجار شامگاه جمعه ۲۰ اسفند در یک منزل مسکونی رخ داده و ساختمان را کاملا ویران کرده است. ۵ پسر نوجوان، یک خانم ۴۰ ساله و یک مرد ۳۹ ساله در این حادثه جان باختند و ۸ تن دیگر زخمی شدند. جان‌باختگان از اعضای خانواده مالک منزل مسکونی و مهمانان بودند.

به گزارش رسان‌های محلی به نقل از مقام‌های انتظامی و قضایی اردبیل، زیرزمین این خانه محل انبار مواد محترقه دست‌ساز، از جمله اکلیل سرنج بوده است.

ناصر عتباتی، دادستان این شهر درباره منشا این سانحه مرگبار گفت: «پسر خانواده در حال آماده سازی مواد محترقه دست ساز بوده که بر اثر حرارت وارده، انفجار شدید رخ می‌دهد.» وقوع انفجار باعث تخریب زیرزمین و ریزش ساختمان می‌شود.

خبر این حادثه بازتاب نسبتا گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی داشته است.

 

انفجار در اردبیل نخستین حادثه مرگبار از این دست در آستانه برگزاری مراسم چهارشنبه‌ سوری امسال در ایران است. پیشتر شماری از کاربران فضای مجازی با به راه‌انداختن کمپین‌های اینترنتی و با یادآوری حادثه پلاسکو، از شهروندان ایرانی خواسته بودند تا در مراسم امسال از استفاده از مواد محترقه خطرناک خودداری کنند.

 

سال گذشته، دست‌کم سه نفر در جریان برگزاری این جشن و روزهای منتهی به آن جان خود را از دست دادند و ۲۵۰۰ تن دیگر هم مصدوم یا معلول شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اسامی 7 نفر جان‌باخته این حادثه به شرح زیر است:

معرفت عالی 41 ساله

رضا عالی 13 ساله

بهار جودی 40 ساله

حمید رضا نوحی 13 ساله

یوسف جودی 15 ساله

قادر خرمدل 39 ساله

میررضا موسوی 15 ساله

دختر خردسالی هم که در ابتدا خبر فوت وی اعلام شده بود، با تلاش پزشکان و بازیابی علائم حیاتی به زندگی بازگشت. 5  نفر از شهروندان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده و 4نفر مصدوم هم که دارای جراحات وخیم بودند، در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار دارند.