قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر

متن سخنرانی ترامپ علیه برجام و مردم ایران

متن سخنرانی ترامپ علیه برجام و مردم ایران

ترامپ: می‌خواهیم اطمینان یابیم ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند/ پایبندی ایران به برجام را تایید نمی کنم/تمام سپاه پاسداران را تحریم می کنیم!

رییس جمهور آمریکا درباره راهبرد جدید این کشور در قبال ایران سخنرانی کرد.

به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ – رییس جمهور آمریکا – گفت وظيفه من اين است که امنيت و سلامت ملت آمريکا را تامين کنم. می خواهيم اطمينان پيدا كنيم ايران هرگز نتواند به سلاح هسته‌ای دست پيدا كند.

وی افزود: تاريخ نشان داده است که هر زمان که تهديدها را ناديده بگيريم تهديد جدی تر می شود.

رییس جمهور آمریکا مدعی شد: موشک های ایران، واشنگتن و متحدانش را تهدید می کند. برجام بدترین و یك جانبه‌ترین توافق تاریخ آمریكاست.

ترامپ ادعا کرد حكومت ایران چندین بار از برجام تخطی كرده است. شعار محبوب ایران مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل است. برای برخورد با رفتارهای مخرب ایران با شركایمان جلوی این کشور را با تحریم‌هایی جدید می‌گیریم.

ترامپ گفت: اجرای راهبرد جدید ما علیه ایران از تحریم‌های بسیار سرسختانه علیه سپاه شروع می‌شود. از وزارت خزانه‌داری آمریكا می‌خواهم تمام سپاه پاسداران را تحریم کند. ما برجام را تایید نمی‌کنیم. ایران روح توافق هسته‌ای را نقض کرده است.

وی تاکید کرد: از همین رو من به دولتم دستور می دهم با كنگره همكاری كند تا نواقض برجام را ترمیم كند. كنگره برای برخورد ها وارد عمل شده و قوانین بازنگری برجام را با تبصره هایی تغییر می دهد. اگر ما نتوانیم با كنگره و متحدانمان به توافق برسیم برجام لغو می شود. من هر وقت بخواهم می توانم برجام را لغو كنم.

ترامپ از متحدان واشنگتن خواست در اعمال تحریم‌های خارج از حیطه توافق هسته‌ای علیه ایران با آمریکا همراه شوند. وی تاکید کرد امروز می‌گویم ما نمی‌توانیم پایبندی ایران به برجام را تأیید کنیم و چنین هم نخواهیم کرد. ما نمی‌توانیم در ادامه مسیری گام برداریم که نتیجه آن خشونت بیشتر و تهدید دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

سخنرانی امشب ترامپ درباره برجام و ایران

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امشب در کاخ سفید، استراتژی جدید کشورش در قبال ایران و توافق هسته ای را اعلام کرد.ترامپ

ترامپ در این سخنرانی ابتدا به سابقه تقابل ایران با آمریکا از زمان انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و ایران را به حمایت از حملات تروریستی علیه اتباع کشورش متهم کرد.

ترامپ حتی جمهوری اسلامی ایران را به پناه دادن به اعضای القاعده در روزهای پیش از حملات 11 سپتامبر متهم کرد.

ترامپ راهبرد چهار محوری خود درباره ایران را اعلام کرد

رئیس جمهور آمریکا:بعد از رایزنی با متحدانمان من راهبردی برای مقابله با ایران طراحی کرده ام.

اول با متحدانمان برای مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران همکاری خواهیم کرد.
علیه حکومت ایران تحریم های اضافی وضع خواهیم کرد.
سوم، با اقدامات ایران در تکثیر موشک و تسلیحات مقابله خواهیم کرد.
در نهایت، تمامی مسیرهای ایران برای دست یابی به سلاح اتمی را قطع خواهیم کرد.
مطالب مشابه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *