قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر

روش های موثر تقویت اسپرم در مردان

ویتامین D یکی از ویتامین های محلول در چربی است که از طریق تماس نور خورشید با پوست، در بدن تولید می شود. این ویتامین برای کارکردهای مطلوب تولید مثلی هم در حیوانات و هم در انسان ها ضروری است. از مدت ها پیش نقش با اهمیت سطح سرمی ویتامین D در کارکردهای تولید مثلی در حیوانات مختلف نشان داده شده بود، اما تحقیقات تازه ای این ارتباط را در انسان ها نیز اثبات کرده است.

در مطالعه ای که به تازگی در journal Human Reproduction منتشر شده است پژوهشگران دانشگاه کپنهاگ به بررسی ارتباط سطح سرمی ویتامین D با کیفیت اسپرم هاپرداختند. در این مطالعه Cross-sectional  ، 300 مرد سالم برای تعیین ارتباط سطح ویتامین D سرم با کیفیت اسپرم ها از جامعه عمومی انتخاب شدند و در بخش آزمایشگاهی (in vitro  ) سلول های اسپرم 40 مرد برای تعیین اثر سطح ویتامین D بر کلسیم درون سلولی و جنبندگی اسپرم ها ، مورد بررسی قرار گرفت. این افراد نمونه های خود را برای آنالیز تحویل می دادند و همچنین نمونه خونی از آنها گرفته می شد.

حدود 44% افراد دارای کمبود ویتامین D بودند. نتایج این مطالعه رابطه مثبتی بین درصد اسپرم های جنبنده و سطح سرمی ویتامین D نشان دادند، همچنین مشاهده شد که تحریک سلول های اسپرم انسان توسط ویتامین D فعال (1,25(OH)2D3) در آزمایشگاه می تواند باعث پیشرفت حرکت آنها به جلو شده و میزان کلسیم درون سلولی را در سلول های اسپرم انسان افزایش دهد. در مردان مبتلا به کمبود ویتامین D،(<25 nM)  میزان اسپرم های قادر به حرکت، حرکت جلورونده اسپرم ها و سلول های اسپرم دارای شکل طبیعی کمتر از مردان با سطوح بالای ویتامین D،        (>75 nM) بود.

نکته عملی: متاسفانه از آنجا که منابع غذایی ویتامین D محدود و اغلب ناکافی هستند و قرار گرفتن در معرض نور خورشید اصلی ترین منبع تولید ویتامین D در بدن می باشد، کمبود این ویتامین در میان افراد بسیار شایع است. با توجه به عوارض بسیار کمبود این ویتامین بر سلامت انسان وبویژه در بهبود کیفیت اسپرم باید برای تشخیص احتمالی کمبود و درمان آن اقدام نمود.

با افزایش شیوع اختلالات بارداری و ناباروری در میان زوج‌های جوان تلاش برای پیدا کردن بهترین راه حل درمانی بیش از پیش ادامه دارد. تقریباً 50 درصد ناباروری‌ها علت مردانه داشته و نیازمند درمان پدر هستند. برای مثال یکی از شایع‌ترین مشکلات در مردان تعداد کم اسپرم‌ها و البته ضعیف بودن اسپرم‌ها است.

از میان هر 25 مرد یک نفر اختلال کم بودن تعداد اسپرم‌ها را دارد. فاکتورهای سبک زندگی نظیر استرس، چاقی، و رژیم غذایی نامناسب می‌تواند بر تعداد و فعالیت اسپرم‌ها تأثیرگذار باشد. اگر شما و همسرتان قصد داشتن فرزند را دارید، تغییرات تغذیه‌ای روش خوبی برای تضمین سلامت باروری است. در واقع تغییرات رژیم غذایی به تولید اسپرم‌های سلامت و قوی کمک خواهد کرد.

راههای تقویت اسپرم مردان:

برای تقویت اسپرم,تقویت اسپرم مردان,تقویت منی

برای تقویت اسپرم از مصرف مشروبات الکلی اجتناب کنید

1-برای تقویت اسپرم با آب داغ حمام نکنید:

بهترین دما برای تولید اسپرم بیشتر در بدن مرد، حدود ۳۴.۵ درجه است که تقریبا ۲ درجه از دمای ایده آل بدن کمتر است.

بر طبق آزمایشاتی که به مدت سه سال توسط دانشگاه کالیفرنیا در سال ۲۰۰۷ انجام شد مشخص شد که ۵ مرد از ۱۱ مردی که حمام آب داغ را کنار گذاشتند رشد ۵۰۰ درصدی تعداد اسپرم ها در منی را تجربه کردند.

2- ترک سیگار باعث تقویت اسپرم مردان میشود:

سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد، مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد. گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود22درصد کمتر از سایرین است.

3- یکی از راههای تقویت اسپرم لباس زیر راحت و گشاد پوشیدن است:

علت اینکه بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آنها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد . به همین خاطر پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما می چسباند کار مناسبی نیست. برای تقویت اسپرم اگر بتوانید بهتر است شب ها لخت بخوابید.

4- برای تقویت اسپرم در مردان باید لپ تاپ رو کنار بذارید:

تحقیقی که سال ۲۰۱۱ در مجله ی ((باروری و سترون کردن )) منتشر شده بود نشان داده که ارتباط مستقیمی بین میزان استفاده از لپ تاپ با اتصال وای فای Wi-Fi و کاهش تعداد اسپرم های مرد وجود دارد.

5-غذاهای مفید برای تقویت اسپرم داشته باشید:

بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند. غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند. ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تقویت اسپرم و در نتیجه تضمین سلامتی شما میشود.

6- یکی از راههای تقویت اسپرم این است که به بجای استمنا بیشتر سکس داشته باشید:

هرچقدر تعداد دفعات انزال شما بیشتر باشد (مانند حالت جلق زدن هر روز) حجم و غلظت منی شما کمتر خواهد شد.

7- برای تقویت اسپرم از مصرف مشروبات الکلی اجتناب کنید:

الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد.

8- تمرین حرکات ورزشی کجل باعث تقویت اسپرم در مردان میشود:

هرچند این تمرینات اثری روی مقداراسپرم ندارد،ولی به کمک آن میتوانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.

9- برای تقویت اسپرم از ویتامین ها و مکملهای غذایی استفاده نمائید:

ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند. در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که اسپرم را تقویت می کنند. مانند:
کارنیتین: در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.
فولیک اسید:
آرژینین: در آجیل،کنجد،تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی و اسپرم است.
ویتامین ایی و سلنیوم: این دو ماده نیز باعث تقویت اسپرم میشوند.

مواد غذایی مفید برای تقویت اسپرم:

* سیر به دلیل داشتن سلنیوم به تقویت اسپرم کمک میکند

افزایش باروری مردان ,تقويت اسپرم در مردان,روابط جنسی

سیر یکی از بهترین مواد غذایی برای تقویت اسپرم‌ های مردان است

سیر یکی از بهترین انتخاب‌های غذایی برای افزایش تولید اسپرم‌ها و تقویت اسپرم‌ های تولیدی است. سیر که امروزه به عنوان یک ماده غذایی موثر در روابط جنسی شناخته‌ شده، حاوی سلنیوم است؛ آنتی‌اکسیدانی که برای جنبندگی و تحرک اسپرم‌ها ضروری است و آلیسین، ترکیبی که از اسپرم‌ها محافظت کرده و چرخه‌ی هورمون‌های جنسی در اندام‌های جنسی مردان را تقویت می‌کند.

برای رسیدن به تأثیرات کمکی سیر در زمینه تقویت اسپرم شروع مصرف با 1 تا 2 حبه سیر در روز می‌تواند مناسب باشد.

* مصرف گردو یکی از راههای تقویت اسپرم است

روابط جنسی,افزایش تعداد اسپرم‌ها,تقویت اسپرم

مصرف گردو تاثیر زیادی در تولید اسپرم دارد

گردو که سرشار از اسیدهای چرب امگا3 و آنتی‌اکسیدان‌ها است، تأثیر قابل‌توجهی در افزایش تحرک، جنبندگی و البته زیست‌پذیری و زنده ماندن اسپرم‌ها دارد. گردو حاوی سلنیوم بالا است و از طرفی جریان خون به اندام‌های جنسی را نیز افزایش می‌دهد.

علاوه بر قدرت گردو در کیفیت عملکرد و جنبندگی اسپرم‌ها، گردو با تأثیر بر چربی خون و کاهش سطح کلسترول عملکرد مغزی و قابلیت یادگیری را نیز افزایش می‌دهد. برای رسیدن به این تأثیرات مصرف روزانه 8 عدد گردو در روز می‌تواند مناسب باشد.

* آنزیم موجود در موز باعث تقویت اسپرم مردان میشود

راههای تقویت اسپرم,تولید اسپرم,برای تقویت اسپرم

مصرف موز باعث افزایش باروری مردان میشود

ممکن است شما هم اخباری در خصوص تأثیر مصرف این میوه در افزایش باروری مردان شنیده باشید، اما در اینجا می‌خواهیم اطلاعات جدید و البته جالبی در خصوص تأثیر مصرف موز بر افزایش تعداد اسپرم‌ها در اختیار شما قرار دهیم. موز سرشار از آنزیمی به نام “بروملین” است. آنزیمی که نقش مهمی در تنظیم هورمون‌های مردانه دارد. موز همچنین میوه‌ای سرشار از ویتامین B1، ویتامین A، و ویتامین C است که با افزایش استقامت و پایداری اسپرم‌ها قدرت باروری را در مردان افزایش می‌دهد.

* انار یکی از میوه های تقویت کننده اسپرم میباشد

تقویت منی, تقويت اسپرم در مردان,روابط جنسی

آنتی‌اکسیدان‌ موجود در انار باعث تقویت اسپرم میشود

این میوه بهترین بهترین‌ها در مواد غذایی تامین کننده سلامت اسپرم است. طب سنتی اعتقاد دارد انار می‌تواند تمام بیماری‌ها، از یک سرماخوردگی ساده گرفته تا اختلالات شمار اسپرم‌ها را درمان کند. به دلیل محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها در انار، مصرف انار و آب انار قادر خواهد بود سطح ماده شیمیایی به نام مالون دی آلدهید را در خون کاهش دهد. این ماده شیمیایی اسپرم‌ها را تخریب می‌کند. همین ویژگی‌های انار است که آن را به یک ماده غذایی موثر در حفظ سلامت تولیدمثلی مردان تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *